Praca chałupnicza. Wypełnianie ankiet i skręcanie długopisów – stereotypy pracy chałupniczej.

Praca chałupnicza. Jeśli Twoja przygoda z pracą przez Internet jeszcze się nie rozpoczęła, to możesz mieć błędne przekonanie o jej działaniu. Istnieje bowiem sporo stereotypów o takim sposobie zarabiania. W tym artykule postanowiliśmy rozprawić się z wszystkimi z nich i przedstawić Ci rzeczywisty obraz generowania zysku online. Co jest prawdą, a co fałszem? Czy skręcanie długopisów i wypełnianie ankiet może przynieść realny zysk?

Praca chałupnicza w domu. Od początku.

Stereotyp, według definicji, polega na przypisaniu cech, głównie negatywnych, całym grupom społecznym, ale również innym aspektom, na przykład rodzajowi wykonywanej pracy zarobkowej. Ogólnie rzecz biorąc jest to daleko idąca generalizacja, najczęściej krzywdząca. Jest to uproszczony obraz kogoś lub czegoś.

wypełnianie ankiet, skręcanie długopisów - zdjęcie 1

Praca chałupnicza w domu. Jaka jest stereotypowa praca przez Internet?

Najczęściej przedstawia się ją w dwóch wymiarach:

  • czymś niesamowicie prostym, co może wykonywać każdy, bez żadnej wiedzy, umiejętności i wiedzy, na przykład, wypełnianie ankiet i skręcanie długopisów – każda osoba żyjąca na Ziemi może dzięki takim zadaniom zarabiać kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie; stereotyp stworzony poprzez kłamliwe działania marketingowe, mające przekonać do siebie przyszłych partnerów,
  • znacznie rzadziej zarabianie online określane jest w kategoriach elitarnych, niemniej jednak również zdarzają się takie porównania; fałszywy wizerunek osoby – milionera, który zdobył zysk wyłącznie siedząc w domu, pokazywany jest niekiedy za pośrednictwem mediów; wizerunek tym bardziej przekonujący, że wszyscy znamy właścicieli wielkich koncernów internetowych.

wypełnianie ankiet, Praca chałupnicza - zdjęcie 2

Praca chałupnicza w domu. Banalnie prosta praca, gdzie ludzie zarabiają dziesiątki tysięcy złotych!

Jest to zdecydowanie najpopularniejszy stereotyp, więc nim się zajmiemy. Praca przez Internet jest przedstawiana jako prosta, często monotonna, na której można zarobić, ale największy zysk generują tylko Ci, którzy znają nieco głębsze techniki działania całego systemu zdobywania pieniędzy. Spójrzmy na najpopularniejsze mity, które padają w kierunku takiej drogi uzyskiwania profitu.

Praca chałupnicza w domu. Skręcanie długopisów, przepisywanie tekstów.

Skręcanie długopisów to już legenda. Jednak, jak się okazuje, w większości przypadków jest to oszustwo. Firma oferuje zakup części do długopisów oraz deklaruje, że odkupi złożoną całość za znacznie wyższą kwotę. Tak się jednak nie dzieje, a pracownik pozostaje z długopisami, z którymi nie ma co zrobić. Skręcanie długopisów to coś, co zdecydowanie nie powinno budzić Twojego zainteresowania.

Identycznie sytuacja wygląda z przepisywaniem tekstów. Należy zastanowić się – po co ktoś miałby dawać nam do wykonania takie zadania? Istnieje oprogramowanie, dostępne za darmo, które rozpoznaje tekst i przerabia go na znaki w wygodnym pliku. Dlaczego ktoś miałby nam za to płacić? Odpowiedź jest prosta – chce nas oszukać, najczęściej wyłudzić nasze dane osobowe. Oczywiście zdarzają się wyjątki – czasami ktoś ma rękopisy, których sztuczna inteligencja nie rozpozna. Wtedy potrzebny jest człowiek, który sobie z tym poradzi.

Praca chałupnicza w domu, skręcanie długopisów - zdjęcie 3

Praca chałupnicza w domu. Zakładanie kont bankowych, wypełnianie ankiet.

W zamian za wykonanie określonej akcji, jest Ci oferowane wynagrodzenie. Najczęściej jest to założenie konta bankowego, czasami inne czynności, pokroju wypełniania ankiet. Wszystkie z nich mają jeden, główny cel – zwiększenie salda na koncie osoby, której prośbę wykonasz. Jak to możliwe?

Zarabianie w Internecie może przebiegać poprzez afiliację i programy partnerskie. Zasada działania jest prosta – polecasz dany produkt lub usługę, a za każdą osobę, która skorzysta z oferty z Twojego polecenia, otrzymujesz zysk. Niekiedy wynagrodzenie takie jest bardzo wysokie i potrafi przekroczyć 100 złotych za jednego klienta, co nierzadko ma miejsce przy wspomnianych wcześniej kontach bankowych.

Schemat jest więc następujący – wydawca, który zarabia na Tobie, dzieli się z Tobą niewielką częścią zysku, na przykład, oferując 20 złotych z całości zdobytych środków, czyli 100 złotych. Dzięki temu zdobywa on pieniądze bez żadnego promowania produktu – potencjalni klienci banku sami się do niego zgłaszają.

Wypełnianie ankiet natomiast jest mało opłacalne – za każdą ankietę otrzymuje się prawdziwe grosze, a minimalny poziom wypłaty jest zwykle na tyle wysoki, że nigdy ona nie nastąpi.

wypełnianie ankiet, skręcanie długopisów - zdjęcie 4

Praca chałupnicza w domu. 50 tysięcy złotych w tydzień! Serio!

Skręcanie długopisów i wypełnianie ankiet to jednak nie wszystko. “Napisz do mnie, a pokażę Ci, jak zarobić 20 tysięcy w ciągu 2 dni!”, “Masz dość swojej pracy? Znam sposób, dzięki któremu zgarniesz 10 tysięcy w 3 dni!”, “Masz dziecko? Wychowujesz je w domu? Mam dla Ciebie pracę, w której zarobisz 40 tysięcy miesięcznie i nie musisz porzucać wychowania swojej pociechy!” to teksty, które regularnie ukazują się na grupach powiązanych z poszukiwaniem pracy.

Jest więc to obietnica kosmicznych pieniędzy, które można zdobyć bez większego trudu. Jeśli widzisz takie ogłoszenie, to od razu powinna zapalić Ci się czerwona lampka. W Internecie nikt nie daje Ci pieniędzy za darmo. To praca, jak każda inna – musisz spełnić swoje obowiązki lub wykonać daną ilość zadań, by móc wygenerować swój zysk.

Nigdy nie korzystaj z powyższych propozycji, w większości sytuacji “praca” taka wymaga od Ciebie zainwestowania własnych środków pieniężnych z obietnicą ogromnego zwrotu, który w rzeczywistości nigdy nie następuje. Nawet jeśli zadania, które zostaną Ci zaproponowane, będą legalne i realnie będziesz otrzymywać za nie wynagrodzenie, to z całą pewnością będzie ono niższe, od tego obiecanego.

wypełnianie ankiet, Praca chałupnicza - zdjęcie 5

Praca chałupnicza w domu. Jak jest naprawdę?

Praca przez Internet wygląda zupełnie inaczej. Wszystkie przykłady, o których wspomnieliśmy powyżej, to odłamy pracy w domu, na których nie da się realnie zdobyć zysku. Nie powinny one nigdy zwrócić Twojej uwagi – szkoda na nie czasu. Nie oznacza to jednak, że nie da się zdobyć pieniędzy przez Internet. Jest wręcz odwrotnie – gotówka czeka w naprawdę wielu miejscach. Jakich? Chociażby w branży afiliacji.

Jak zarabiać przez Internet na polecaniu produktów? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz TUTAJ.

Co jeszcze mówi się o pracy przez Internet?

Jest jeszcze kilka plotek o pracy w domu. O ile stereotypy nigdy nie przedstawiają realnego wymiaru wykonywania zadań ze swojego miejsca zamieszkania, tak poniższe twierdzenia mogą mieć w sobie ziarnko prawdy. O czym mówi się najczęściej?Praca chałupnicza w domu, skręcanie długopisów - zdjęcie 6

Pracując przez Internet nie masz szans na wakacje. Praca chałupnicza w domu.

FAŁSZ. Wszystko zależy od tego, ile zadań bierzesz na swoje barki. Nie ma więc żadnej przeszkody, by na okres 2 tygodni, podczas których chcesz pojechać na wakacje i odpocząć, nie przyjmować żadnych zleceń lub wszystkie zaplanowane zadania na ten czas, wykonać wcześniej.

Samodzielnie ustalasz swój czas pracy. Rzecz jasna im więcej pracujesz, tym więcej pieniędzy zdobywasz, lecz każdy powinien znaleźć czas na chwilę odpoczynku. Zwłaszcza ma to miejsce w pracy przez Internet, która jest bardzo elastyczna.

Siedząc w domu nic się nie robi. Praca chałupnicza w domu.

FAŁSZ. Zarabianie przez Internet wymusza na Tobie wykonywanie określonej ilości zadań. Plusem jest to, że, w większości przypadków, możesz zrealizować je w dowolnych godzinach, niemniej jednak posiadasz określone obowiązki lub wcześniej rozpisaną ilość celów. Wymaga to od Ciebie sporej ilości samozaparcia i samodyscypliny, by móc je realizować bez rozkojarzenia się. Pamiętaj, że nigdy nie dostaniesz pieniędzy za nic – zawsze musisz dać coś w zamian, a tym najczęściej będzie Twój czas.

wypełnianie ankiet, skręcanie długopisów - zdjęcie 7

Pracownik internetowy nie ma stabilnej sytuacji finansowej. Praca chałupnicza w domu.

CIĘŻKO POWIEDZIEĆ. Znane są przypadki osób, które spróbowały utrzymać się wyłącznie z pracy przez Internet, lecz im się nie udało. Czy to powód, by nie spróbować? Absolutnie nie! Mnóstwo osób generuje bardzo wysokie wynagrodzenie nie ruszając się z domu. Od czego więc zależy powodzenie? Od wielu zmiennych aspektów – wybranej branży, posiadanego doświadczenia i umiejętności, pomysłu, samozaparcia i chęci dążenia do celu, gotowości na ciężkie godziny pracy. Połączenie tych wszystkich czynników jest niezbędne, do możliwości przewidzenia Twojego sukcesu.

Ile można zarobić pracując przez Internet? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz TUTAJ.

Pracując w domu nie ma się kontaktu z ludźmi. Praca chałupnicza w domu.

W większości przypadków jest to PRAWDA. Zdobywając pieniędze przez Internet siedzisz w domu, w którym najczęściej nie ma innych domowników, którzy są w pracy lub w szkole. Musisz więc zadbać o swoje samopoczucie psychiczne, by nie odczuwać codziennej samotności i braku spotkań z ludźmi.

wypełnianie ankiet, Praca chałupnicza - zdjęcie 8

Pracując przez Internet nie ma się szefa. Praca chałupnicza w domu.

CIĘŻKO POWIEDZIEĆ. Wszystko zależy od formy zarabiania, na którą się zdecydujesz. Jeśli, na przykład, będziesz freelancerem, to masz szefa – Twojego klienta, który ma wobec Twojej realizacji konkretne oczekiwania. Jeżeli natomiast zajmiesz się afiliacją, to decyzja o ilości zadań do wykonania na komputerze w ciągu dnia, ustalana jest przez Ciebie samodzielnie.

Zarabiając w domu robisz zawsze to, co kochasz. Praca chałupnicza w domu.

Najczęściej jest to PRAWDA. Jeśli pracujesz przez Internet, to jest to Twoja świadoma decyzja. Nikt Cię przecież nie zmuszał do takiego sposobu zdobywania gotówki. Najczęściej więc jest to praca związana z zainteresowaniami, której wykonywanie będzie sprawiało Ci frajdę. Zwłaszcza jest to widoczne przy freelancingu, który, mimo pewnych wad, pozwala na elastyczne realizowanie najróżniejszych zadań natury programistycznej, graficznej, czy copywritingowej, a każde z nich jest inne od wcześniejszego. Sprawia to, że praca przez Internet rzadko kiedy bywa monotonna i może dać Ci duże pokłady satysfakcji.

Praca chałupnicza w domu, skręcanie długopisów - zdjęcie 9

Jeśli pracujesz przez Internet, to musisz posiadać wybitne umiejętności. Praca chałupnicza w domu.

FAŁSZ. Zarabianie przez Internet otwiera Ci wiele możliwych dróg do zdobywania pieniędzy. Afiliacja, mentoring, freelancing – to tylko kilka z nich. Oczywiście podstawowa wiedza o marketingu przyda się, lecz nie wszędzie potrzebna jest wiedza ekspercka. Bardzo przyda się ona przy freelancingu, gdzie, jeśli posiadasz profesjonalne przygotowanie ze swojej dziedziny, to możesz liczyć na znacznie bardziej intratne zlecenia, ale afiliacją może zająć się każdy – nawet osoby bez żadnego doświadczenia, czy specjalistycznej wiedzy.

Jeśli jesteś freelancerem, to musisz walczyć o zlecenia. Praca chałupnicza w domu.

CIĘŻKO POWIEDZIEĆ. Wszystko zależy od tego, jakie umiejętności już posiadasz i jakie masz doświadczenie. Jeśli od jakiegoś czasu wykonujesz zlecenia, to z całą pewnością udało Ci się zbudować grupę klientów, którzy są zadowoleni z Twoich realizacji. Polecą więc oni Twoje usługi na zasadzie marketingu szeptanego, dzięki czemu zdobędziesz nowych zleceniodawców, o których uwagę nie trzeba będzie walczyć. Jeżeli jednak jesteś dopiero na początku swojej drogi, to konkurencja w branży freelancingu jest dość duża, przez co często musisz się czymś wyróżnić – ceną, szybkością wykonania, wcześniejszymi realizacjami lub własnymi pomysłami na to zamówienie.

Na czym polega zawód freelancera? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz TUTAJ.

wypełnianie ankiet, skręcanie długopisów - zdjęcie 10

Praca chałupnicza. Pogromcy mitów – podsumujmy.

Rozprawiliśmy się z całkiem sporą liczbą stereotypów i kłamliwych stwierdzeń o pracy przez Internet. Oto, co udało nam się ustalić:

  • Praca przez Internet jest dla każdego, wystarczy chęć dążenia do celu,
  • Nie wymaga specjalistycznej wiedzy, ale będzie ona bardzo przydatna przy wykonywaniu niektórych czynności, zwłaszcza marketingowych,
  • Nie polega na skręcaniu długopisów, czy wypełnianiu ankiet – opiera się o znacznie bardziej skomplikowane i lepiej nagradzane czynności,
  • Pozwala zarobić pieniądze, ale wymaga samozaparcia i sporej ilości poświęconego czasu,
  • Nikt nigdy nie da Ci pieniędzy za darmo.

Mamy nadzieję, że powyższe wnioski rozwieją Twoje wszystkie wątpliwości. Powodzenia w zarabianiu!

Pamiętaj, że rozpoczęcie zdobywania pieniędzy przez Internet to świadoma decyzja, którą musisz podjąć. Przyda Ci się w tym celu zestawienie zalet i wad, które przygotowaliśmy dla Ciebie.

Jakie są plusy i minusy zarabiania przez Internet? Odpowiedź znajdziesz TUTAJ.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *