Programy partnerskie i afiliacja – najlepszy sposób na pracę przez Internet?

Najlepszy sposób na pracę przez Internet? Pisaliśmy już o wielu różnych drogach zdobycia pieniędzy z wykorzystaniem Internetu. Z całą pewnością wiesz już, że są możliwości łatwiejsze i trudniejsze. Jedną z prostszych metod jest afiliacja. Jaki jest najlepszy sposób na pracę przez Internet? Czym są programy partnerskie i afiliacja i jak dzięki nim napełnić sobie kieszenie gotówką? Jakie możliwości otwiera przed Tobą praca przez Internet?

najlepszy sposób na pracę przez Internet, praca przez Internet, sposoby na pracę przez Internet, programy partnerskie i afiliacja - zdjęcie 1

Czym jest afiliacja? Najlepszy sposób na pracę przez Internet

Afiliacja to, najprościej mówiąc, praca przez Internet, polegająca na polecaniu produktów i usług. Wybierasz więc towar z określonej kategorii, a następnie reklamujesz go i starasz się go jak najbardziej rozpromować. Za każdy zakup z Twojego polecenia, otrzymujesz wynagrodzenie, tym samym nagrodę za osiągnięty cel. Jej wysokość uzależniona jest od wielu zmiennych – wybranego programu, sieci partnerskiej, kraju, z którego pochodzi klient i kilku innych aspektów. To, co powinno zapaść Ci w pamięć, to prosta zasada – polecasz = zarabiasz. Niektórzy uważają, że jest to najlepszy sposób na pracę przez Internet.

najlepszy sposób na pracę przez Internet, praca przez Internet, sposoby na pracę przez Internet, programy partnerskie i afiliacja - zdjęcie 2

Programy partnerskie i afiliacja – skomplikowane i wymagające? Najlepszy sposób na pracę przez Internet

Skomplikowana – nie. Zarabiać w taki sposób może każdy i nie wymaga to ani rozbudowanej wiedzy, ani rozległego doświadczenia. Wymagająca – tutaj należałoby się zastanowić. Praca przez Internet na pewno jest bardzo elastyczna. Pozwala samemu ustalić czas swojej aktywności, a także ilość zadań do wykonania. Programy partnerskie i afiliacja wymaga jednak posiadania pewnych cech charakteru – samozaparcia, dążenia do celu oraz ciągłej chęci zdobywania nowych umiejętności i rozwoju.

W przypadku afiliacji możesz tworzyć rozbudowane blogi, na których publikowane będą artykuły polecające określone produkty. Praca przez Internet może być więc ona wymagająca – projekty tworzone w takim modelu monetyzacji mogą być bardzo rozległe, ale nie muszą. Równie dobrze możesz promować towary na swoim koncie społecznościowym lub wśród znajomych i rodziny. To Ty decydujesz, w jaką stronę chcesz iść. Duże projekty wymagają sporej ilości poświęconego czasu, ale za to dają możliwość bardzo intratnego źródła pieniędzy. Z drugiej strony, wykorzystywanie mniej zajmujących form promocji, pokroju forum internetowego, również może przynieść spore zyski, lecz zwykle mniejsza ilość czasu = mniej pieniędzy. Oczywiście nie można generalizować, bo istnieje możliwość zbudowania zysku pasywnego, czyli takiego, na który, po pewnym czasie, nie przeznaczamy kolejnych dni i tygodni, bo złotówki same do nas przychodzą, lecz najczęściej zdobyte pieniądze to to, co wypracujemy w ciągu dnia.

najlepszy sposób na pracę przez Internet, praca przez Internet, sposoby na pracę przez Internet, programy partnerskie i afiliacja - zdjęcie 3

Jak zarabiać na afiliacji? Najlepszy sposób na pracę przez Internet

Afiliacja jest bardzo rozbudowaną branżą. Według firmy Rakuten Affiliate Network, do 2020 roku wartość rynku afiliacyjnego na świecie wzrośnie do prawie 7 miliardów dolarów. Programy partnerskie i afiliacja otwiera więc przed Tobą wręcz nieograniczone możliwość zarobku.

No dobrze, ale pozostaje najważniejsze pytanie – jak to zrobić? Programy partnerskie i afiliacja

Ciężko udzielić krótkiej, jednoznacznej odpowiedzi. Głównie z uwagi na mnogość dróg wykorzystania afiliacji. Wiele modeli monetyzacji, o których powiemy za chwilę, dużo miejsc, w których możesz reklamować produkt, sporo sieci afiliacyjnych, z usług których możesz korzystać. Jest więc to trudne w rozwiązaniu i bardzo rozbudowane równanie. Domyślamy się jednak, że oczekujesz konkretnej odpowiedzi, więc odpowiadamy – korzystaj z programów partnerskich.

Programy partnerskie. Najlepszy sposób na pracę przez Internet

Podstawą są wspomniane wcześniej programy partnerskie i afiliacja. Czym jest program partnerski? Jest to miejsce, w którym klient, z Twojego polecenia i dzięki Twojej reklamie, może dokonać zakupu towaru lub usługi. Reklamodawca, który chce zwiększyć popularność swojego produktu lub po prostu zdobyć nowych klientów, tworzy program partnerski, by móc ich pozyskać i zwiększyć swój zysk. Nagrodzi on również każdego, kto mu w tym pomoże – także Ciebie.

Z całą pewnością pojawiają się u Ciebie pytania odnośnie zasad funkcjonowania systemu programów partnerskich. Postaramy się na nie wszystkie odpowiedzieć w kolejnych artykułach, które nieco bardziej dogłębnie poruszą konkretne zagadnienia. Musisz jednak wiedzieć, że programy partnerskie i afiliacja jest stosunkowo prosta w zarobku.

Praca przez Internet sprawia, że musisz wystrzegać się pewnych błędów, które na Ciebie czyhają!

Wszystko odnośnie problemów, na jakie możesz natrafić zaczynając zdobywanie pieniędzy online, znajdziesz w TYM artykule.

najlepszy sposób na pracę przez Internet, praca przez Internet, sposoby na pracę przez Internet, programy partnerskie i afiliacja - zdjęcie 4

Techniki zdobywania zysku i sposoby na pracę przez Internet. Programy partnerskie i afiliacja

Napisaliśmy przed chwilą o wielu modelach monetyzacji. Programy partnerskie różnią się od siebie. Nie jest to nic odkrywczego – w końcu są tworzone przez różne firmy i oferują różne od siebie produkty. Ciężko żeby były identyczne. Nie w tym jednak rzecz. Mamy na myśli sposób zdobycia przez Ciebie zysku. Istnieje ich kilka. Do najpopularniejszych należą:

najlepszy sposób na pracę przez Internet, praca przez Internet, sposoby na pracę przez Internet, programy partnerskie i afiliacja - zdjęcie 5

Praca przez Internet: CPS (ang. Cost Per Sale)

Najczęściej wykorzystywany przez sklepy internetowe. Otrzymujesz procent od kwoty całego zamówienia, które zostało zrealizowane z Twojego polecenia.

Praca przez Internet: CPL (ang. Cost Per Lead)

Z tego modelu często korzystają firmy, gdzie klient musi podpisać umowę, czyli wszystkie banki, pośrednicy pożyczek, ale również firmy telekomunikacyjne, oferujące telefony itd.. Otrzymujesz wcześniej ustaloną kwotę za każdego klienta, który podpisze umowę lub skorzysta z płatnej usługi.

Praca przez Internet: CPA (ang. Cost Per Action)

Wynagrodzenie za wykonanie przez klienta określonej akcji – wypełnienie formularza, wysłanie płatnej wiadomości SMS, zapisanie się do newslettera, przekazanie swoich danych osobowych itd.. Otrzymujesz wynagrodzenie za każdą osobę, która wykona wszystkie zaplanowane akcje, jednocześnie zrobi to w poprawny sposób (podając prawdziwe dane).

Praca przez Internet: IVR I CHAT SMS (ang. Interactive Voice Response)

Połączenia i wiadomości tekstowe o podwyższonym koszcie. Klient łączy się z konsultantką w call center, która prowadzi z nim konwersację. Otrzymujesz wynagrodzenie za każdą rozpoczętą minutę połączenia lub każdego wysłanego SMS-a. Najczęściej udostępniane są dwie tematyki rozmowy: ezoteryczne i towarzyskie.

najlepszy sposób na pracę przez Internet, praca przez Internet, sposoby na pracę przez Internet, programy partnerskie i afiliacja - zdjęcie 6

Praca przez Internet: PPI (ang. Pay Per Install)

Dość niecodzienny model zarabiania. Polega na pobraniu i instalacji aplikacji przez klienta, a za każdą instalację otrzymujesz wynagrodzenie. Ciekawe w tym modelu jest to, że użytkownik nie ponosi żadnego kosztu – w końcu dokonanie instalacji jest bezpłatne. Twój zysk zależny jest od kraju, z którego dokonano instalacji, a także urządzenia klienta.

najlepszy sposób na pracę przez Internet, praca przez Internet, sposoby na pracę przez Internet, programy partnerskie i afiliacja - zdjęcie 7

Programy partnerskie i afiliacja. Jaki model wykorzystać?

To kolejne trudne pytanie. Część z nich wymaga posiadania swojej własnej strony WWW. Dostosowanie modelu monetyzacji do swojego ruchu reklamowego jest bardzo ważne. Jeśli masz bloga o ubezpieczeniach, to absolutnie oczywistym jest, że najlepszym wyborem będzie promowanie oferty w modelu CPL, być może jakiejś porównywarki ubezpieczeń. Wtedy możesz zwyczajnie umieścić na swoim serwisie reklamy lub pisać artykuły sponsorowane. Jeśli natomiast chcesz korzystać z social media, forum internetowego albo systemu komentarzy na znanych portalach, to możesz zastanowić się nad CPA, chociażby z wykorzystaniem wiadomości SMS o podwyższonym koszcie. Jak więc widzisz, sposoby na pracę przez Internet otwierają przed Tobą ogromny wachlarz możliwości.

Najpewniej w wyborze odpowiedniego programu i modelu monetyzacji pomoże Ci sieć afiliacyjna, z którą zdecydujesz się rozpocząć współpracę.

najlepszy sposób na pracę przez Internet, praca przez Internet, sposoby na pracę przez Internet, programy partnerskie i afiliacja - zdjęcie 8

Wybór sieci afiliacyjnej. Sposoby na pracę przez Internet

Programy partnerskie są podstawą afiliacji, ale nadal nie powiedzieliśmy Ci, gdzie możesz je znaleźć. Od tego są sieci afiliacyjne. Jest to firma, która skupia wokół swojej platformy grupę reklamodawców. Dołączyć do większości serwisów afiliacyjnych może właściwie każdy, dlatego często uważane są one za najlepszy sposób na pracę przez Internet. Zależnie od wybranego portalu, znajdują się na nim programy o różnej tematyce i z różnymi stawkami. Sieć partnerska dostarcza więc gotowe rozwiązania i narzędzia, dzięki którym możesz od razu rozpocząć zdobywanie pieniędzy. Bez zdolności graficznych, programistycznych, czy profesjonalnej wiedzy prawnej – wystarczy stworzyć swój unikalny link i go promować, a każda osoba, która w niego kliknie i dokona zakupu, dodaje złotówki na Twoje konto. Serwis afiliacyjny powinien być także Twoją pomocną ręką przy ustalaniu strategii promocji. Może też on przedstawić Ci sposoby na pracę przez Internet i techniki zdobywania zysku.

Istnieje kilkadziesiąt sieci afiliacyjnych w Polsce. Na którą się zdecydować? Jakie programy partnerskie promować? Przygotowaliśmy specjalny artykuł, dzięki któremu dokonanie wyboru będzie bardzo proste, a praca przez Internet stanie się czystą przyjemnością.

Artykuł znajdziesz TUTAJ. Znajdują się tam szczegółowe informacje na temat wyboru idealnego programu partnerskiego, dzięki któremu wygenerujesz jak najwyższy zysk.

najlepszy sposób na pracę przez Internet, praca przez Internet, sposoby na pracę przez Internet, programy partnerskie i afiliacja - zdjęcie 9

Najlepszy sposób na pracę przez Internet. Podsumowanie

Na pewno została przez Ciebie zauważona ważna rzecz – na afiliacji może zarabiać zarówno osoba mająca pracę na etacie, chcąca jedynie sobie dorobić, jak i taka, która zrezygnuje z aktualnych obowiązków i całkowicie odda się branży zdobywania pieniędzy online. To prawda. Dzięki temu, że jest to zajęcie bardzo elastyczne, zdobywać zysk w taki sposób może każdy – również Ty. Mamy nadzieję, że klarownie przedstawiliśmy Ci wszystkie aspekty afiliacji. Wbrew pozorom, nie jest ona przeznaczona wyłącznie dla wybranych jednostek.

Sposoby na pracę przez Internet są różne. Praca przez Internet nie wymaga od Ciebie posiadania wyjątkowego sprzętu komputerowego. Warto jednak pomyśleć o laptopie i szybkim Internecie. Jak odpowiednio je wybrać?

Na to pytanie odpowiadamy w TYM artykule. Znajdziesz tam szczegółowe informacji o doborze odpowiednich technologii do zarobku online.

1 thought on “Programy partnerskie i afiliacja – najlepszy sposób na pracę przez Internet?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *