Narzędzia przydatne do organizacji pracy przez Internet. Organizacja pracy online.

Organizacja pracy jest bardzo istotna. W końcu praca przez Internet potrafi być czasami męcząca. Zwłaszcza, jeśli zdarzy się dzień, w którym musimy spędzić przed ekranem monitora długie godziny. Rozproszenie, złość, znudzenie, zmęczenie – to właśnie możesz poczuć podczas takiego dnia. Jak sobie z tym radzić? Jest sposób! Korzystaj z aplikacji. Jakie są narzędzia do pracy przez Internet? Jakie aplikacje do organizacji pracy można wykorzystywać?

Organizacja pracy. Aplikacje, których potrzebujesz

Narzędzia do organizacji pracy nie są wymagające. Wystarczy Ci telefon komórkowy – smartfon, najlepiej z systemem Android. Najlepszy będzie jednak w tym celu tablet, który będzie przeznaczony wyłącznie do celów zawodowych. Poradzi sobie nawet urządzenie o słabych parametrach. Oczywiście narażasz się wtedy na koszt, lecz tablety z Chin kupisz już za 150 złotych z dostawą. Jeśli jednak nie masz ochoty wydawać dodatkowych pieniędzy, to Twój telefon w zupełności sprawdzi się jako mobilne centrum kreatywności – wszystkie aplikacje do organizacji pracy powinny bez problemu na nim działać.

Organizacja pracy, organizacja pracy sposoby - zdjęcie 1

Organizacja pracy. Kreatywność

Aplikacje mobilne i narzędzia do pracy przez Internet, które opiszemy poniżej, mają na celu zwiększenie Twoich pokładów kreatywności oraz przyśpieszenie tempa wykonywanych zadań. Programy te pozwolą Ci uporządkować tryb swojego dnia, być bardziej efektywnym i odczuwać mniejszy poziom stresu. Organizacja pracy będzie z nimi znacznie prostsza.

Organizacja pracy, organizacja pracy sposoby, aplikacje do organizacji pracy - zdjęcie 2

Aplikacje do organizacji pracy: Lista zadań – Google Keep/Trello

Cena narzędzia do organizacji pracy: DARMOWE / DARMOWE

Zdecydowanie najpotrzebniejsze narzędzie. Dzięki Google Keep w prosty sposób stworzysz listę zadań i notatek, które nie pozwolą Ci o niczym zapomnieć. Po wykonaniu danego punktu, po prostu go odznaczysz i zniknie on z listy. W bardzo dużym stopniu uporządkuje to Twoją pracę.

Mało tego, wszystkie Twoje pomysły nigdy nie przepadną i będą mogły być łatwo utrwalone. Ciekawą funkcją jest też to, że dostęp do notatek możesz uzyskać z każdego miejsca i urządzenia, wystarczy zalogować się na swoje konto Google. Google Keep obsługuje również notatki głosowe, które automatycznie zamienia na tekst, a także daje możliwość zamieszczenia w notatce zdjęcia. Jest więc to niezbędne narzędzie do uporządkowanej pracy.

Do dyspozycji masz również wersję internetową – w przeglądarce. Jak więc widzisz, narzędzia do pracy przez Internet mogą być również wieloplatformowe.

Aplikacje do organizacji pracy to całkiem spora grupa programów. Znaleźć więc możesz odpowiednik Google Keep – Trello. Trello to wirtualna tablica, na której możemy zamieścić zadania do wykonania. Cała aplikacja jest rozbudowana – można, na przykład, stworzyć kilka sekcji – do wykonania, wykonane, pomysły, do przetestowania, itd., a w sekcjach umieścić konkretne zlecenia. Organizacja pracy przebiega z tym programem znacznie sprawniej, i o ile Google Keep jest wyłącznie listą, która przyda się osobom, które muszą skupić na konkretnych zadaniach z jednej dziedziny, tak Treelo będzie lepsze dla freelancerów z dużą ilością zleceń.

Trello jest także używane w firmach do komunikacji ze współpracownikami. Istnieje również wersja dostępna z poziomu przeglądarki internetowej.

Organizacja pracy, organizacja pracy sposoby, narzędzia do organizacji pracy - zdjęcie 3

Aplikacje do organizacji pracy: Mapa myśli – Mindly

Cena narzędzia do organizacji pracy: DARMOWE (dostępna wersja PRO)

Bardzo przydatna aplikacja przy pracy czysto kreatywnej, kiedy musimy coś wymyślić. Mindly pozwala stworzyć rozbudowaną mapę myśli, z którą z całą pewnością dojdziesz do wniosków, których poszukujesz. Aplikacja udostępnia dużo możliwości tworzenia – można dodać zdjęcie, zmienić kolor, dołączyć notatkę. Dodatkowo całość można wyeksportować do popularnego formatu .pdf, wysłać na maila i udostępnić na wiele innych sposobów.

Niektóre z aplikacji są absolutnym niezbędnikiem, a jeśli chodzi o aplikacje do organizacji pracy, to Mindly będzie doskonałym pomocnikiem, jeśli pracujemy nad projektem kreatywnym.


Organizacja pracy, organizacja pracy sposoby, narzędzia do pracy przez internet - zdjęcie 3

Aplikacje do organizacji pracy: Czas do przerwy – Brain Focus

Cena narzędzia do organizacji pracy: DARMOWE (dostępna wersja PRO)

Zdecydowanie nie powinno się pracować non stop. Brak przerwy zabija kreatywność i sprawia, że masz większą szansę na wypalenie zawodowe. Chwilowy odpoczynek jest więc bardzo ważny i sprzyja wyższej skuteczności i efektywności. Ułatwią Ci to narzędzia do pracy przez Internet.

W regularnym robieniu sobie przerw pomoże Brain Focus – aplikacja, która odmierza czas do zakończenia pracy i wyznacza Ci konkretny czas zrobienia sobie przerwy. Program będzie także skuteczny, kiedy nie możesz skupić się na wykonywaniu obowiązków. Brain Focus można dowolnie dostosować pod swoje preferencje, ale ze swojego doświadczenia wiemy, że najlepiej wychodzi 45 minut pracy i 5 minut przerwy, a po 4 seriach po 45 minut, dodatkowe 15 minut przerwy. Dzięki takiemu ustawieniu udaje nam się spędzić naprawdę długie godziny przed ekranem komputera. Jak więc widać, aplikacje do organizacji pracy mogą pomóc Ci z wieloma problemami.


Organizacja pracy, organizacja pracy sposoby, aplikacje do organizacji pracy - zdjęcie 4

Aplikacje do organizacji pracy: Czas pracy – TimeSheet/Tmetric

Cena narzędzia do organizacji pracy: DARMOWE (dostępna wersja PRO) / DARMOWE

Narzędzia do pracy przez Internet mogą również mierzyć czas wykonywania zadań. TimeSheet to narzędzie przydatne zwłaszcza dla freelancerów i ludzi, którzy muszą wycenić swoją pracę. Aplikacja pozwala zaznaczać czas swojej pracy, który spędzony został nad konkretnymi czynnościami w trakcie realizacji projektu. Dzięki temu, twórca danego dzieła kreatywnego, może ustalić sobie kwotę za godzinę, wykonać zlecenie, a na koniec sprawdzić, ile mu to łącznie zajęło i ile klient powinien za to zapłacić. TimeSheet pozwala także eksportować czas pracy do pliku .xls i .csv, by zleceniodawca mógł wygodnie się z nim zapoznać.

Tmetric natomiast to narzędzie nieco bardziej firmowe, które spotkasz w korporacjach zajmujących się pracami twórczymi. Nikt jednak nie zabroni Ci korzystać z Tmetric dla celów prywatnych. Narzędzia do pracy przez Internet, opisane w tym artykule, w większości działają poprzez smartfona, lecz ta aplikacja oparta jest głównie o działanie webowe – w przeglądarce, ale dostępna jest też aplikacja mobilna.


Organizacja pracy, organizacja pracy sposoby, narzędzia do organizacji pracy - zdjęcie 5

Aplikacje do organizacji pracy: Podejmowanie decyzji – Decision Crafting

Cena narzędzia do organizacji pracy: DARMOWE

Czasami trzeba podjąć pewną decyzję. Niekiedy jest to ciężkie – dwie podobne możliwości, a którąś musisz wybrać. Wybór nie będzie problemem z Decision Crafting – aplikacją mobilną, która pomoże Ci wskazać najlepszą opcję. Cały mechanizm opiera się na stworzeniu szeregu istotnych aspektów, które łączą obie możliwości. Następnie możemy ustalić, jak każdy z aspektów jest dla nas ważny, a na końcu dokonać finalnego wyboru. Całość bardzo oszczędza czas, a organizacja pracy jest prostsza.


Organizacja pracy, organizacja pracy sposoby, narzędzia do pracy przez internet - zdjęcie 6

Organizacja pracy. Samopoczucie i zdrowie

Kreatywność jest podstawą – to prawda. Niemniej jednak, jeśli zdecydujesz się pracę przez Internet, musisz pamiętać o zadbaniu o swoje samopoczucie. Spędzanie wielu godzin przed ekranem komputera, najczęściej samotnie, może mieć negatywny wpływ na Twój stan psychiczny i fizyczny. Ważne jest więc dbanie o siebie, by mieć duże pokłady energii do życia, co zdecydowanie zwiększa Twoją efektywność. Tak się składa, że istnieją narzędzia do organizacji pracy, które Ci w tym pomogą.

Organizacja pracy, organizacja pracy sposoby, aplikacje do organizacji pracy - zdjęcie 7

Aplikacje do organizacji pracy: Ruch – Seven

Cena narzędzia do organizacji pracy: DARMOWE (dostępna wersje PRO, odblokowująca wiele możliwości)

Istnieją aplikacje do organizacji pracy, które pomogą Ci zadbać o swoją formę. Seven – 7 Minute Workout Training Challenge to aplikacja, która pozwala na wykonanie siłowego treningu bez ruszania się z domu. Idealne dla osób, które chcą zadbać o siebie, ale jednocześnie nie mają ochoty poświęcać długich godzin na siłowni. Program ma wachlarz planów treningowych, a każdy z nich trwa 7 minut. Całość składa się z 12 ćwiczeń, a każde z nich trwa 30 sekund. Aplikacja idealna do aktywnego rozpoczęcia swojego dnia. Do tego przyda się pożywne śniadanie i Twoja kreatywność będzie na wysokim poziomie aż do późnego wieczora.


Organizacja pracy, organizacja pracy sposoby, narzędzia do organizacji pracy - zdjęcie 8

Aplikacje do organizacji pracy: Odpoczynek psychiczny – Elevate

Cena narzędzia do organizacji pracy: DARMOWE (dostępna wersja PRO)

Narzędzia do pracy przez Internet zadbają także o Twój mózg. Elevate to aplikacja, pozwalająca Ci systematycznie ćwiczyć swój umysł w kilku ważnych obszarach: pamięci, elokwencji, liczeniu, zręczności, szacowaniu i analityce. Możesz określić, który aspekt, w Twoim przypadku, powinien być najbardziej rozwijany. Badania mówią, że osoby używajacy Elevate podniosły swoją wydajność o nawet 69%. Warto więc poświęcić kilka minut w ciągu dnia, by móc wykonywać większą ilość zadań. W aplikacji znajdziesz zestaw ponad 40 mini gier.


Organizacja pracy, organizacja pracy sposoby, narzędzia do pracy przez internet - zdjęcie 9

Aplikacje do organizacji pracy: Picie wody – Hydro Coach

Cena narzędzia do organizacji pracy: DARMOWE (dostępna wersja PRO)

Aplikacje do organizacji pracy zadbają też o regularne spożywanie wody. Odpowiednie nawodnienie ciała zapewni Ci większe pokłady energii. Nie jest tajemnicą, że woda pobudza organizm do działania i ma na niego bardzo pozytywny wpływ. Hydro Coach dopilnuje, by woda była przez Ciebie na bieżąco uzupełniana.


Organizacja pracy, organizacja pracy sposoby, narzędzia do organizacji pracy - zdjęcie 10

Organizacja pracy. Inne

Są też inne narzędzia do pracy przez Internet, które mogą Ci się przydać. Nie są niezbędne, ale po prostu ułatwią Ci życie. Na jakie pozostałe aplikacje do organizacji pracy warto zwrócić uwagę?

Aplikacje do organizacji pracy: Aplikacje mobilne firmy/serwisu, z którym współpracujesz

Cena narzędzia do organizacji pracy: DARMOWE

Dostępność takiej aplikacji w dużej mierze zależy od rodzaju wykonywanej przez Ciebie pracy. Swoje mobilne aplikacje do organizacji pracy mają niektóre sieci afiliacyjne. Dodatkowo, jeśli jesteś freelancerem, to część z serwisów oferujących znalezienie zleceniodawcy i wykonawcy, również posiada swoje programy.

Organizacja pracy, organizacja pracy sposoby, narzędzia do pracy przez interne - zdjęcie 11

Organizacja pracy. Warto to wszystko instalować?

Wszystko tak naprawdę zależy od tego, w jaki sposób generujesz zysk. Możesz oczywiście zainstalować wszystkich narzędzia do pracy przez Internet, zwłaszcza, że są one dostępne za darmo, jednak jeśli pracujesz w branży afiliacji, to, na przykład, TimeSheet nie będzie dla Ciebie przydatnym narzędziem. Pamiętaj więc, że mimo, iż wszystkie z przedstawionych aplikacji mobilnych znacznie usprawnią Twoją pracę, to nie wszystkie z nich będą użyteczne w Twoim konkretnym przypadku.

Nie zapominaj, że aplikacje do organizacji pracy i smartfon, to nie jedyne urządzenia, które przydadzą Ci się w pracy przez Internet. Niezbędny będzie również komputer i Internet.

Jak wybrać odpowiedni sprzęt do pracy przez Internet? Na to pytanie odpowiadamy w TYM artykule.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *