Motywacja do pracy. Jak zmotywować się do pracy przez Internet?

Motywacja do pracy nie jest czymś prostym. Praca przez Internet wymaga od Ciebie sporego poziomu skupienia. Nie zawsze jednak koncentracja jest łatwa. Czasami mamy tyle rozpraszających nas rzeczy wokół nas, że jest to bardzo ciężkie. Jak zmotywować się do pracy przez Internet, by osiągać jak najlepsze efekty? Jak sprawić, by motywacja do działania była na jak najwyższym poziomie?

jak zmotywować się do pracy, motywacja do pracy - zdjęcie 1

Motywacja do pracy. Po co motywować się?

Każdemu zdarza się czasami moment zwątpienia. Niekiedy czujemy w sobie mocne lenistwo, które przeszkadza nam w poprawnym wykonywaniu zadań. To absolutnie normalne, a jednocześnie irytujące. W końcu zależy nam na pełni skuteczności, by skończyć zlecenie jak najszybciej. Motywacja do pracy zdecydowanie pozwala na szybsze realizowanie swoich zadań, dlatego właśnie motywowanie się jest bardzo ważne w codziennej pracy i pozwala funkcjonować znacznie wydajniej.

Motywacja do pracy. Jak zmotywować się do pracy?

Jest kilka rzeczy, na które powinno się zwrócić uwagę. Każda z nich pomoże Ci w skupieniu się, a Twoja motywacja do działania wzrośnie. Większość z tych aspektów zajmuje niewielką ilość Twojego czasu, niektóre jednak wymagają zmiany nastawienia podczas codziennego funkcjonowania. Na czym więc skupić się, by być produktywnym? Jak zmotywować się do pracy?

jak zmotywować się do pracy, motywacja do działania - zdjęcie 2

Motywacja do działania. Zaplanuj swój dzień

Plan dnia nie dość, że pomoże Ci jasno określić swoje codzienne zadania, które musisz wykonać, to jeszcze jasno zdecyduje, kiedy możesz odejść od ekranu monitora. Wykreślanie kolejnych podpunktów da Ci również spore pokłady satysfakcji i jasno pokaże Ci osiągane cele. Dzięki temu motywacja do pracy poszybuje w górę.

Motywacja do działania. Określ cele do realizacji

Wspomniane cele musisz jasno określić. Zazwyczaj są one długoterminowe – na cel mogą składać się podpunkty z Twojego planu dnia. Twój punkt docelowy zależy oczywiście od rodzaju wykonywanej pracy – w przypadku freelancingu może to być skończenie 2 zleceń, a jeśli zarabiasz na afiliacji, to jako cel możesz ustawić stworzenie grafiki na bloga lub wypromowanie linka afiliacyjnego na 50 grupach na Facebook.com. Ważnym jest też, by cel był dopasowany do Twoich możliwości. Nie chodzi przecież o to, żeby spędzać 12 godzin przed ekranem komputera. Cel musi być w Twoim zasięgu tak, by dążenie do niego dawało spełnienie, a nie frustrację. Motywacja do pracy ma przecież Cię pobudzać.

Czym jest afiliacja i jak na niej zarabiać? Sprawdź w specjalnie przygotowanym artykule! Znajdziesz go TUTAJ.

jak zmotywować się do pracy, motywacja do pracy - zdjęcie 3

Motywacja do działania. Kolekcjonuj swoje osiągnięcia i nagradzaj się!

Za osiągnięcie celów przyznawaj sobie nagrody. Nowa koszulka, pyszna czekolada, duże lody – nieważne czym będzie upominek, ważne jest jedynie, by sprawiło Ci to przyjemność. Dzięki temu realizowanie kolejnych zadań będzie przybliżało Cię do gratyfikacji, tym samym Twoja motywacja do działania będzie coraz wyższa.

Motywacja do działania. Unikaj tego, co Cię rozprasza

Nie pozostawiaj włączonego Facebooka w tle. Nie SMS-uj ze swoimi znajomymi. Nie oglądaj śmiesznych obrazków z kotami. Pozostaw wokół siebie jedynie przedmioty, które są Ci niezbędne do pracy lub Ci w niej pomagają. Każdy z nas zna sytuację, gdzie robimy sobie 5 minut przerwy na odpoczynek w Internecie, a nagle robi się tego godzina.

Nie myśl jednak, że nie należy robić sobie przerw. Są one bardzo ważne w podtrzymaniu Twojej kreatywności, lecz staraj się mocno je kontrolować, na przykład uruchamiając stoper.

jak zmotywować się do pracy, motywacja do działania - zdjęcie 4

Motywacja do działania. Myśl pozytywnie

Banalna porada, ale jednocześnie bardzo ważna. Jeśli każdego dnia, siadając przed ekranem monitora, w Twojej głowie będą pojawiały się negatywne myśli lub chęć jak najszybszego zakończenia pracy, to gwarantujemy Ci, że nie osiągniesz pełni swoich możliwości. Jeśli natomiast praca będzie sprawiała Ci radość, to Twoja motywacja do działania wzrośnie.

Wiąże się to również z tym, że praca przez Internet powinna opierać się na Twoich zainteresowaniach. Mimo, iż każdy może zarabiać w taki sposób, to nie każdy będzie czuł się w afiliacji dobrze i komfortowo.

Motywacja do działania. Inspiruj się

Znajdź coś, co Cię zainspiruje. Dla niektórych są to motywacyjne cytaty, biografie wielkich ludzi albo czytanie o ich osiągnięciach. Inni idą w stronę medytacji i odprężenia, w trakcie którego do głowy przychodzą im pomysły do wykorzystania.

Pamiętaj też, że zmęczenie zdecydowanie zabija kreatywność. Jeśli czujesz, że dzisiaj nie jest Twój dzień, po prostu zostaw zamówienie na kilka godzin. Po tym czasie spojrzysz na nie w świeży sposób.

Motywacja do działania. Wykorzystaj aplikacje mobilne

Istnieją specjalne aplikacje na Androida i iOS, które możesz wykorzystać. Pomogą Ci one usprawnić pracę i wykonywać zadania znacznie sprawniej. Co więcej, dostępne są one całkowicie za darmo. Zdecydowanie warto z nich korzystać – znacznie prościej stworzyć mapę myśli w programie, a następnie zapisać ją jako .pdf, niż rozrysować ją na kartce. Motywacja do pracy opiera się w dużym stopniu na dobrej organizacji, w czym, z całą pewnością, pomogą Ci polecane przez nas programy.

Jakie aplikacje pomogą Ci w pracy przez Internet? Sprawdź w specjalnie przygotowanym artykule! Znajdziesz go TUTAJ.

jak zmotywować się do pracy, motywacja do pracy - zdjęcie 5

Motywacja do działania. Nie skupiaj się wyłącznie na pieniądzach

Pracujesz dla pieniędzy – to oczywiste. Każdy z nas chce żyć na jak najwyższym poziomie. Znajdź jednak czas na chwilę odpoczynku. Słaba motywacja do pracy często bierze się właśnie ze zmęczenia lub monotonii, dlatego też staraj się do niej nie doprowadzać.

Pamiętaj również, że zarabianie przez Internet może opierać się wyłącznie o Twój czas wolny – nie musisz siedzieć przed ekranem komputera przez długie godziny.

Zarabianie w Internecie jako dodatek? Sprawdź w specjalnie przygotowanym artykule! Znajdziesz go TUTAJ.

Motywacja do pracy. O czym jeszcze powinno się pamiętać?

Powyższe aspekty odnoszą się wyłącznie do planowania i organizacji, która jest podstawą dobrej motywacji w pracy przez Internet. Są one bardzo ważne, lecz pozostają też pozostałe kwestie, na które powinno się zwrócić uwagę, by zbyt szybko nie popadać we frustrację, czy depresję. Jak zmotywować się do pracy na inne sposoby?

jak zmotywować się do pracy, motywacja do działania - zdjęcie 6

Jak zmotywować się do pracy? Dbaj o swoje dobre samopoczucie

Godziny spędzone przed ekranem komputera, najczęściej samotnie, nie sprzyjają Twojemu zdrowiu fizycznemu i psychicznemu. Musisz więc samodzielnie o nie zadbać. Ważny jest ruch w jakimkolwiek wydaniu. Możesz chociażby skorzystać z aplikacji mobilnych, które pomogą Ci ćwiczyć bez ruszania się z domu. Zadbaj również o swój kontakt z ludźmi. Spotkania ze znajomymi powinny wyeliminować codzienną, kilkugodzinną samotność.

Jak zmotywować się do pracy? Nie bierz zleceń, które Cię nie interesują

Twoja praca powinna być przyjemnością. Staraj się więc unikać zadań, za którymi nie przepadasz. Oczywiście, każdy z nas musi czasami się zmusić do pewnych czynności, ponieważ nikt tego za nas nie zrobi, a jeśli tak by było, to zapłacilibyśmy za to sporą sumę pieniędzy, ale dobrze by było, aby zlecenia takie były wyjątkiem. Przykładowo, jeśli nie lubisz poprawiać kodu po innym programiście, to zwyczajnie szukaj innych zamówień, nawet tych słabiej płatnych. Wykonasz je znacznie szybciej, ponieważ będą sprawiały Ci frajdę, tym samym znajdziesz czas na przyjęcie kolejnych, interesujących zleceń.

jak zmotywować się do pracy, motywacja do pracy - zdjęcie 7

Jak zmotywować się do pracy? Trzymaj się ustalonego wcześniej czasu

“Dobra, jeszcze jedna poprawka i na dzisiaj kończe”. Większość osób pracujących przez Internet zna ten tekst. Ciągle pojawia się coś, co możesz zrobić lepiej, coś do poprawki. Należy postawić sobie wyraźną linię i oddzielić życie prywatne od zawodowego. Nieregularne kończenie pracy zdecydowanie temu nie służy. To jasne, że będą dni, podczas których trzeba będzie zostać dłużej przy komputerze, lecz niech nie stanie się to regułą, a pozostanie wyjątkiem.

Motywacja do pracy. Nigdy się nie poddawaj!

Może wydawać Ci się to banalną frazą, ale ciągła chęć dążenia do celu jest bardzo ważna. Praca przez Internet wymaga od Ciebie sporej dawki samozaparcia do osiągania celów.

Wciąż staraj się rozwijać i nabywać nowe umiejętności, które pomogą Ci zdobywać kolejne, coraz ambitniejsze cele. Do tego przydatny będzie nasz blog, na którym znajdziesz wiele informacji z dziedziny zarabiania pieniędzy.

Gdzie szukać zleceń i pracy zdalnej? Sprawdź w specjalnie przygotowanym artykule! Znajdziesz go TUTAJ.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *