mentoring - miniatura

Mentoring. Zostań mentorem i ucz ludzi zarabiania w Internecie.

W tym artykule dowiesz się czym jest mentoring, ale po kolei. Zarabianie w Internecie w największej ilości modeli i technik, wymaga od Ciebie promowania określonego produktu lub usługi. Najczęściej dostajesz wynagrodzenie za aktywację lub dokonanie sprzedaży z Twojego polecenia. Musisz więc zająć się promocją, marketingiem, czasami aspektami graficznymi i programistycznymi, nierzadko copywritingiem. Co jednak, jeśli istnieje możliwość zdobycia zysku, bez spędzania swojego czasu nad tymi wszystkimi kwestiami?

Mentor co to? Mentor znaczenie.

Mentoring. Jak to działa?

Istnieje coś takiego jak mentoring. Jest to rodzaj zarabiania, gdzie jesteś nauczycielem dla grupy osób, które dzięki Tobie zarabiają. Ty, w zamian za pomoc, otrzymujesz określony wcześniej procent wygenerowanego przez swoich uczniów zysku.

Mentor powinien posiadać funkcję pewnego rodzaju przewodnika po świecie zdobywania pieniędzy przez Internet. Będziesz inspiracją i musisz uchodzić za eksperta w swojej dziedzinie (nawet, jeśli tak nie jest). Dobrze by było, byś doradzał i kierował potencjałem swojego współpracownika.

Otrzymasz swój własny, unikalny link promujący. Każdy, kto w niego kliknie i zarejestruje się na portalu, jest Twoją szansą na zwiększenie stanu salda na koncie. Swoje własne hiperłącze możesz wygenerować na platformie MyLead.pl.

mentoring - zdjęcie 1

Mentor co to? Mentor znaczenie.

Mentoring. Kto może być mentorem?

Tak naprawdę mentoring jest dla każdego. Wydawać by się mogło, że stanowisko takie wymaga specjalistycznej wiedzy, doświadczenia, umiejętności, unikalnych metod zarobku. Nie do końca jednak tak jest. Wystarczy Ci zdolność wykonania dobrego researchu. Jeśli znajdziesz ciekawe informacje i zbierzesz je w całość, to możesz zainteresować swoją ofertą całkiem sporą ilość osób.

mentoring - zdjęcie 2

Mentor co to? Mentor znaczenie.

Mentoring. Dlaczego warto?

Ponieważ mentoring jest stosunkowo prosty i nie wymaga przeznaczenia na niego dużej ilości czasu. Musisz go poświęcić jednorazowo – przygotować materiały, wykonać research, napisać poradniki, ustalić strategię działania, pomyśleć gdzie chcesz się reklamować. Natomiast później, po zdobyciu kilku podopiecznych, nie musisz w ogóle zajmować się promocją. Twoimi jedynymi obowiązkami będzie doradztwo oraz przekazywanie gotowych paczek szkoleniowych. Jednocześnie cały czas na Twoje konto będą spływały nowe pokłady pieniędzy.

Dodatkowo warto wspomnieć, że ostatnio część osób ma duży problem z osiągnięciem zysku. Bierze się to z faktu, że trwają zaawansowane prace nad ustawą o prawie telekomunikacyjnym, która znacznie ogranicza zdobycie pieniędzy na płatnościach SMS. Ratunkiem w sytuacji możesz być Ty i Twoje pomysły.

mentoring - zdjęcie 3

Mentor co to? Mentor znaczenie.

Mentoring. Ile można zarobić?

Nie da się jednoznacznie i konkretnie ustalić Twoich zarobków. Jedno jest pewne – im więcej zarobią Twoi podopieczni, tym większą ilość pieniędzy będziesz posiadać Ty. Otrzymujesz zawsze 5% od każdego Twojego użytkownika. Sprawia to, że wciąż masz motywację do pracy.

Ile można zarobić w Internecie przy wykorzystaniu innych sposobów? Sprawdź TUTAJ.

mentoring - zdjęcie 4. mentoring a coaching różnice

Mentor co to? Mentor znaczenie.

Mentoring. Czym przyciągać?

Rzeczami najbardziej oczywistymi – łatwymi pieniędzmi i szybkim zarobkiem. Możesz również oprzeć swoją promocję o brak konieczności pójścia do fizycznej pracy, bo w końcu zysk można wygenerować również siedząc przed komputerem.

Ważne: Twój partner nie traci żadnych pieniędzy podczas współpracy z Tobą. Otrzymuje pełne 100% zysku, a osobno Ty dostajesz swoje 5%.

mentoring - zdjęcie 5

Mentor co to? Mentor znaczenie.

Mentoring. Daj coś w zamian

Pomóc można na wiele sposobów. Zawsze chodzi o to, byś dał swoim partnerom coś, co pomoże im zgromadzić zysk. Mogą to być, na przykład:

 • Poradniki, kompendia wiedzy,
 • Grafiki, bannery reklamowe,
 • Elementy tekstów, hasła reklamowe,
 • Konkretne pomysły na promowanie określonych produktów i usług, kierowanie czytającego “za rękę”,
 • Unikalne strony typu landing page, serwisy sprzedażowe, szablony pod system WordPress,
 • Inne elementy, pokroju: materiałów wideo, intra, end kart, słów kluczowych itd.

Oczywiście wszystko zależy od Twoich umiejętności. Jeśli nie jesteś grafikiem, ani programistą, to zostaje Ci wykonanie porządnego poradnika, a właściwie czytelnie przedstawionej kompilacji informacji znalezionych w sieci. Niemniej jednak musisz jakieś materiały przygotować, by zainteresować swoją osobą przyszłych partnerów.

mentoring - zdjęcie 6

Mentor co to? Mentor znaczenie.

Mentoring. Wspieraj na bieżąco

Spraw, by Twoi poleceni zawsze mogli się z Tobą skontaktować. Nie musisz porozumiewać się z nimi poprzez numer telefonu, możesz skorzystać z komunikatora Gadu-Gadu i jasno określić godziny swojej pomocy. W tym okresie czasu będziesz logować się na swoje konto i udzielać na bieżąco rad, które pomogą Twoim partnerom zarobić jeszcze więcej, tym samym Tobie podarować pokaźniejszą sumę.

mentoring - zdjęcie 7. mentoring a coaching różnice

Mentor co to? Mentor znaczenie.

Mentoring. Zostaw coś na potem

Nie udostępniaj wszystkich materiałów od razu. Taki ruch mógłby sprawić, że Twój podopieczny, wzbogacony o nową wiedzę, zrezygnuje ze współpracy z Tobą i zacznie działać na własną rękę. By tego uniknąć, możesz stworzyć poziomy wtajemniczenia, które Twój uczeń musi osiągnąć. Kolejne stopnie otrzymywałoby się poprzez osiągnięcie konkretnego celu, na przykład zarobienie 200 złotych w 2 tygodnie. Po realizacji tego zadania, użytkownik otrzymywałby od Ciebie kolejne materiały, które pomogą mu zdobyć jeszcze więcej pieniędzy.

mentoring - zdjęcie 8

Mentor co to? Mentor znaczenie.

Okej, chce być mentorem! Jak mogę to zrobić?

Najważniejszym krokiem, który musisz uczynić, jest założenie darmowego konta na platformie służącej zdobyciu pieniędzy – MyLead.pl. Zawiera ona zestaw gotowych narzędzi, które pozwalają zarabiać nawet bez posiadania rozbudowanych umiejętności graficznych, programistycznych, czy copywriting-owych.

Po stworzeniu konta wystarczy, że przejdziesz do zakładki “Profil”, a następnie “Poleceni”.

mentoring - screen 1. mentoring a coaching różnice

Znajdziesz tam zestaw promocyjnych materiałów, które pomogą Ci zdobywać swoich przyszłych uczniów. Z czego dokładnie możesz korzystać?

 • Grafiki reklamowe

Grafiki, które możesz wkleić w sygnaturę swojego konta na forum internetowym. Zostały one stworzone w takich rozdzielczościach, by były zgodne z regulaminem i zasadami najpopularniejszych serwisów.

Udostępniliśmy również takie, które dostosowują się do Twojego dotychczasowego zarobku. Jeśli pracowałeś na MyLead.pl już wcześniej, to wysoki stan konta będzie doskonałą reklamą Twojej osoby.

mentoring - screen 2. mentoring a coaching różnice

 • Twój własny link polecający

Najważniejszy atrybut. Jeśli masz zamiar promować swoją ofertę poza forami internetowymi, to będziesz korzystać właśnie z niego. Każda osoba, która z Twojego polecenia dołączy do MyLead, daje Ci 5% swojego zysku.

Pamiętaj, że sam reflink jest mało atrakcyjny estetycznie. Najlepiej, jeśli podczas promocji wykorzystasz skracacz linków (na przykład bit.ly) lub zorganizujesz własną, darmową domenę (Nazwa.pl regularnie urządza pozwalającą na to promocję), która będzie wyglądała znacznie lepiej.

mentoring - screen 3. mentoring a coaching różnice

Otrzymasz również dostęp do panelu, gdzie na bieżąco będziesz śledzić poczynania swoich uczniów. W zakładce “Poleceni” znajdziesz także kod HTML, który przyda Ci się, jeśli masz zamiar reklamować mentoring na swoim serwisie.

mentoring - zdjęcie 9

Mentor co to? Mentor znaczenie.

Mentoring. Gdzie szukać chętnych?

Jest kilka miejsc, w których możesz szukać swoich przyszłych uczniów:

 • Fora internetowe, najlepiej związane bezpośrednio z zarabianiem pieniędzy (na przykład zarabiam.com lub make-cash.pl),
 • Grupy na Facebook.com, na przykład oparte o tematykę poszukiwania pracy,
 • Własne strony, blogi, landing page,
 • Systemy komentarzy na różnych portalach,
 • Możesz nawet ogłaszać się wśród swoich znajomych lub na prywatnych kontach społecznościowych.

mentoring - zdjęcie 10

Mentor co to? Mentor znaczenie.

Mentoring a coaching różnice

Mimo, że wydawać by się mogło, że mentoring i coaching są do siebie bardzo podobne, to jednak mają kilka znaczących różnic. Należą do nich:

 • Mentoring a coaching różnice :

Coach wspiera rozwój osobisty, biznesowy, ale odbiorca sam musi podjąć decyzję, wymyślić strategię itd.

Mentoring uczy, ale również podpowiada i doradza. Zdarza się, że mentor wyznacza konkretne zadania i cele do osiągnięcia w określonym czasie. Jest więc on pewnego rodzaju mistrzem, który posiada uczniów.

 • Mentoring a coaching różnice :

Coach nie daje gotowych rad, przepisów na sukces.

Mentor często daje przygotowane pomysły, rozwiązania i narzędzia, które można wykorzystać do osiągnięcia celu.

 • Mentoring a coaching różnice :

Zadaniem coacha jest pokierowanie użytkownika w taki sposób, by on sam odkrył drogę do sukcesu.

Mentor natomiast przekazuje swoją wiedzę i doświadczenie, nijako ucząc swojego współpracownika.

 • Mentoring a coaching różnice :

Coach nie musi być ekspertem w branży, w której doradza.

W mentoringu musisz jawić się jako znawca w swojej dziedzinie, ale niekoniecznie musisz nim naprawdę być.

mentoring - zdjęcie 11

Mentor co to? Mentor znaczenie.

Mentoring. Podsumowanie

Mamy nadzieję, że mentoring i jego zastosowanie stało się dla Ciebie całkowicie jasne. Okazuje się, że jest to bardzo wygodny sposób na osiągnięcie zysku, nad którym nie musisz spędzać wyjątkowo dużo czasu, nie mówiąc już o jakiś inwestycjach, które w ogóle nie są potrzebne. Tym samym nie musisz posiadać żadnych pieniędzy na start.

Pamiętaj, że zarabiać na mentoringu możesz na MyLead.pl. Znajdziesz tam pomysły i narzędzia, które pomogą Twoim uczniom osiągnąć łatwy i prosty dochód, tym samym napełniając Tobie kieszenie pieniędzmi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *